604 172 842

Marta PAWŁOWSKA

Marta PAWŁOWSKA

Marta PAWŁOWSKA

Pani Marta PAWŁOWSKA urodziła się w 1968 roku. W zaświadczeniu o jej stanie zdrowia pani doktor napisała: Pacjentka z zaawansowaną postacią choroby Parkinsona, ma pląsawicę, dystonię, dyskinezy końca dawki. (…) Pacjentka z dużymi zaburzeniami ruchowymi, niepełnosprawna, wymaga pomocy fizycznej i wsparcia psychicznego. Okresowo niezdolna do samodzielnego funkcjonowania. Kontynuuje rehabilitację oraz farmakoterapię. Planowane leczenie inwazyjne.”
Pani Marta natomiast napisała o sobie:
„Od najmłodszych lat byłam chorowitym dzieckiem. Borykałam się z różnymi dolegliwościami i objawami różnych chorób. W roku 1989 podejrzewano u mnie białaczkę, jednak to się nie potwierdziło. W 1994 roku zdiagnozowano u mnie zwłóknienie płuc. W roku 1999 zachorowałam na zapalenie płuc a następnie na gruźlicę. Liczne pobyty w szpitalach, diagnostyka, anemia, ciągłe szukanie przyczyny złego samopoczucia doprowadziło do wykrycia w 2005 roku choroby Hashimoto a rok później Celiaklię. Rok 2007przyniósł następną podstępną chorobę – Parkinson. Wszystkie te schorzenia wymagają stałego, kosztownego leczenia, ponadto z powodu Celiakli muszę utrzymywać kosztowną dietę bezglutenową. Od tego zależy moje życie  i samopoczucie. Kłopoty zdrowotne,  liczne pobyty w szpitalach, diagnostyka, wizyty u specjalistów, leki i ich zmiana ciągle nadszarpują mój bardzo skromny budżet. Stan mojego zdrowia nie pozwala na podjęcie zatrudnienia. Dodatkowo po ostatnich problemach zdrowotnych doszła jeszcze jedna choroba – Pląsawica. Wszystkie te choroby są niestety nieuleczalne i wymagają stałej farmakoterapii, dlatego bardzo proszę Państwa o pomoc”.
Pani Marta z trudem uśmiecha się do nas i także z trudem wyjaśnia:
– Z powodu moich przypadłości dopiero drugi dzień mogę mówić. Ostatnio „dopadła mnie” pląsawica. Nic nie mogłam zrobić a nie ma mi kto na co dzień pomóc.

Szanowni Państwo, pani Marta bardzo prosi o pomoc finansową, głownie dlatego, żeby nie zabrakło jej na leki i realizację diety bezglutenowej. W jej imieniu  bardzo prosimy
o wpłatyna konto:
BS Limanowa 53 8804 0000 0000 0021 9718 0001,
dopisując na przelewie  Marta Pawłowska.
Można też realizować wpłaty – nie wychodząc nawet z domu. Wystarczy wejść na naszą stronę internetową (www.lach.limanowa.pl ),  kliknąć w znajdujący się po prawej stronie znaczek „Wspieraj nas za darmo” i koniecznie zamieścić dopisek: Marta Pawłowska.


Wspierają nas

Miasto Limanowa
Bank Spółdzielczy Limanowa
Projektowanie stron www w Limanowej
Lagenko
Akcja w TESCO
Przedszkole u Cioci Agatki w Tymbarku
Limanowski Klub Karate Kyokushin
Wspomóż LACh