604 172 842

Kacperek Florek

Kacperek Florek

Kacperek Florek

KACPEREK urodził się w 2020r. Z powodu obrzęku uogólnionego, hipotrofii wewnątrzmacicznej,  zaburzeń oddychania i krążenia od razu po urodzeniu w stanie ciężkim został przewieziony do USD w Krakowie gdzie przebywał na oddziale patologii i intensywnej terapii noworodka. Po wykonanym TK głowy uwidoczniono masywne krwawienie śródczaszkowe z cechami nadciśnienia śródczaszkowego. W kolejnych dwóch  badaniach rezonansem  stwierdzono nasilenie zmian leukomalacyjnych oraz hipoplazję dolnego robaka móżdżku. W badaniu TK  kontrolnym po pół roku stwierdzono m.in., rozległe zmiany płynowo bliznowate pokrwotoczne w okolicy ciemieniowej i potylicznej lewej.
Na dzień dzisiejszy Kacperek ma stwierdzone Dziecięce Porażenie Mózgowe pod postacią spastycznego czterokończynowego niedowładu. Nie siedzi samodzielnie, nie chodzi.
Pomimo wszystkich przeciwności Kacperek jest radosnym i pogodnym dzieckiem codziennie dzielnie znosi trudy rehabilitacji i ciężko pracuje aby osiągnąć kolejne kamienie milowe w swoim rozwoju (obecnie walczymy aby zaczął raczkować i samodzielnie siedzieć). rehabilitujemy się matodą Vojty i NDT Bobath, jesteśmy pod opieką domowego hospicjum.
Szanowni Państwo, bardzo prosimy pomóżcie nam walczyć z chorobą Kacperka. Boimy się, że może zabraknąć nam pieniędzy, dlatego liczymy na Waszą pomoc, którą prosimy kierować na konto:
BS Limanowa 53 8804 0000 0000 0021 9718 0001
z dopiskiem: KACPEREK