604 172 842

Karolek Talaska

Karolek Talaska

Karolek Talaska

Kochani historię Karolka zapewne już znacie jednakże postaramy się ją wam pokrótce przypomnieć. Karolek urodził się 2.04.2012r w Limanowej. W drugiej dobie jego życia usłyszano szmer nad jego serduszkiem, dlatego karetką z inkubatorem został przewieziony do szpitala w Krakowie – Prokocimiu. Następnego dnia, gdy dotarliśmy na miejsce już było wiadomo, że : „złożona wrodzona wada serca o typie pojedynczej komory, dekstroardia (serce po prawej stronie), atrezja zastawki trójdzielnej (zarośnięta zastawka), hipoplazja prawej komory (szczątkowa a właściwie brak prawej komory), przełożenie wielkich pni tętniczych, ubytki międzykomorowe (dziury między połówkami serca), ubytek między przedsionkowy, zwężenie podzastawkowe i zastawkowe tętnicy płucnej, lewa żyła próżna górna do zatoki wieńcowej”.

W Monachium 11 pździenika 2012 Karolek przeszedł I etap bardzo ciężkiej i skomplikowanej operacji jego maleńkiego, ale zarazem jakże silnego serduszka. To właśnie tam otrzymał nowe życie a my odzyskaliśmy utraconą nadzieję.

Karolek szczęśliwie przeszedł II etap operacji (2014 r.)

Jak wiemy Karolek szczęśliwie przeszedł pierwszą operację. Kolejna zaplanowana jest  na 12 czerwca 2014  w Klinice w Munster. Jest to II etap  planowanej operacji.  Koszt operacji to około  152 000 zł a dokładnie  38 000 euro.

Wspierają nas

Miasto Limanowa
Bank Spółdzielczy Limanowa
Projektowanie stron www w Limanowej
Lagenko
Akcja w TESCO
Przedszkole u Cioci Agatki w Tymbarku
Limanowski Klub Karate Kyokushin
Wspomóż LACh