604 172 842

Bartłomiej i Igor

Bartłomiej i Igor

Bartłomiej i Igor

Bartłomiej PISZCZEK urodził się w 2009 r. Chłopiec choruje na alergiczny nieżyt nosa i astmę oskrzelową co wymaga codziennej inhalacji i systematycznego przyjmowania leków. Cierpi też na wysiękowe zapalenie uszu, przerost migdałków – 4 września 2015 r., czeka go operacja wycięcia trzeciego migdałka. Jego wada wymowy wiąże się z potrzebą wczesnego wspomagania rozwoju który realizowany jest w przedszkolu. Bartłomiej jest pod stałą opieką alergologa, pulmonologa oraz laryngologa co wiąże się z bardzo częstymi wyjazdami do lekarzy specjalistów w Krakowie.

Igor PISZCZEK urodził się w 2011 r. Cierpi na niepełnosprawność sprzężoną ruchową, autyzm, padaczkę lekooporną, astmę oskrzelową, co powoduje, że Igor nie powinien przebywać w grupie rówieśników a gdy już przebywa, ma spore problemy w kontaktach z dziećmi. Wada wzroku Igora, oraz znaczne zaburzenia procesu mowy powodują, że konieczna jest systematyczna praca z nim, w ramach wczesnego wspomagania rozwoju. Chłopiec jest bardzo chorowity, często zapada na zapalenie płuc, oskrzeli (z powodu astmy), uszu. Podobnie jak Bartłomiej, posiada stałe orzeczenie o niepełnosprawności.

Pani Barbara jest matką siedmiorga dzieci, z których troje posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Jest jej bardzo ciężko (pani Barbara nie pracuje), zwłaszcza że większość pieniędzy pochłaniają leki dla dzieci, rehabilitacja i dojazdy do lekarzy specjalistów. Aby rozwiązać problem dojazdów z dziećmi do lekarzy, musi korzystać z samochodu. Ten który obecnie posiada „rozsypuje” się a na inny – sprawny nie stać jej.
Kolejnym problemem z którym boryka się pani Barbara, to kilkudziesięcioletni dom, który powoli remontują z mężem. Tak dzieci jak i rodzice marzą aby chociaż Bartek i Igor mieli swój ładnie wyglądający pokój, dlatego p
ani Barbara bardzo liczy i prosi Państwa o pomoc, dziękując z góry za nią.

Ktokolwiek może wspomóc finansowo tę rodzinę  (z zaznaczeniem na co mogą przeznaczyć wpłatę), proszę przesyłać na konto:
BS Limanowa

53 8804 0000 0000 0021 9718 0001 z dopiskiem:
dla Bartłomieja i Igora

WPŁYWY z 1%  JAKIE ZA ROK 2017 OTRZYMAŁ BARTEK i IGOR WYNOSZĄ 32,90zł
Serdecznie dziękujemy i prosimy o dalszą pomoc finansową.

 

Wspierają nas

Miasto Limanowa
Bank Spółdzielczy Limanowa
Projektowanie stron www w Limanowej
Lagenko
Akcja w TESCO
Przedszkole u Cioci Agatki w Tymbarku
Limanowski Klub Karate Kyokushin
Wspomóż LACh