604 172 842

SZYMON

SZYMON

SZYMON

O Szymonku możesz  przeczytać na stronie: https://zrzutka.pl/e6ac3d
Szymon
urodził się w 2011 r. Jest wyrośniętym jak na swój wiek chłopcem. Jest też autystykiem. 
W wieku ok. 3,5 roku stwierdzono u niego autyzm atypowy. Chłopak jest silnie pobudzony, nie usiedzi na miejscu, nie może się na niczym skupić. Bardzo często się denerwuje i wpada w złość. Bije siebie, najczęściej po głowie, gryzie się po rękach i nogach. W napadzie złości potrafi zaatakować inną osobę. Kontakt z nim jest ograniczony, nie zawsze komunikuje swoje potrzeby fizjologiczne. Na noc zakładamy mu pielucho majtki. Od lat usiłujemy złagodzić te objawy niestety ostatnio bezskutecznie. Szymon poddawany był terapii lekowej pod kontrolą lekarza psychiatry dziecięcego, która niestety wykazała, że reaguje on na podawane mu leki paradoksalnie, tzn. odwrotnie niż powinien. Wszyscy w domu przeszliśmy wtedy mały armagedon. Miał wprowadzoną dietę bezcukrową, bezglutenową i bezkazeinową wraz s suplementacją. Wszystko dawało  mizerne efekty. Od ponad roku jeździmy – oczywiście prywatnie – na terapię słuchową metodą Tomatisa. O ile na początku zauważaliśmy jakiś rodzaj wyciszenia, o tyle teraz po ostatnim cyklu brak poprawy.
Szymuś uczęszcza do przedszkola integracyjnego w Mordarce, gdzie ma zajęcia z różnymi specjalistami: psychologiem, logopedą, terapeutą wczesnego wspomagania rozwoju oraz zajęcia integracji sensorycznej. Ostatnio  wdrożono mu terapię metodą neurotaktylną.
Na chwilę obecną jesteśmy na etapie poszukiwania kontaktu z klinikami przeprowadzającymi leczenie komórkami macierzystymi. Zdajemy sobie sprawę, że jest to bardzo drogi zabieg ale musimy pomóc naszemu synkowi. Bardzo prosimy Państwa o pomoc.

Każda przekazana na konto Szymka kwota umożliwi zrealizowanie zabiegu, dającego nadzieję na znaczną poprawę zdrowia Szymka.

Bank Spółdzielczy w Limanowej
53 8804 0000 0000 0021 9718 0001 z dopiskiem: Szymon
KRS 0000212400

Wspierają nas

Miasto Limanowa
Bank Spółdzielczy Limanowa
Projektowanie stron www w Limanowej
Lagenko
Akcja w TESCO
Przedszkole u Cioci Agatki w Tymbarku
Limanowski Klub Karate Kyokushin
Wspomóż LACh