604 172 842

Marcinek Sporek

Drodzy Przyjaciele

Nasz syn Marcin we wrześniu, po raz kolejny znalazł się na oddziale onkologicznym – rozpoznanie wznowa neuroblastoma. Tym razem podstępna choroba zaatakowała prawe płuco, opłucną, tworząc liczne guzki. Po biopsji okazało się, że guz Marcina ma pewną mutację – białko ALK (tak samo jak w badaniach w 2015r.).

Dało to nowe możliwości terapii, więc lekarze prowadzący postanowili włączyć do leczenia lek nowej generacji o nazwie Lorlatynib. Niestety nie jest on refundowany. Zakup leku na cały przewidziany okres leczenia przewyższa nasze możliwości finansowe. Dlatego zwracamy się do Was o pomoc, udostępnianie informacji i wpłaty na konto Marcina w Stowarzyszeniu Limanowska Akcja Charytatywna

Bank Spółdzielczy w Limanowej
53 8804 0000 0000 0021 9718 0001 
z dopiskiem Marcin Sporek

oraz rozliczania 1% podatku KRS 0000212400 z dopiskiem Marcin Sporek

Zgodnie z kosztorysem przygotowanym przez lekarza prowadzącego koszt dwuletniego leczenia naszego syna Marcina ma wynieść 650 000 pln (zał. 1)

Do chwili obecnej Marcin przeszedł 4 cykle bardzo ciężkiej chemioterapii, a dzięki środkom zgromadzonym na koncie fundacji LACH od miesiąca przyjmuje nowy lek. Pomimo obecnej, trudnej sytuacji (zarówno choroba jak i pandemia) Marcin jest pełen optymizmu, którym zaraża wszystkich dookoła, zarówno w szpitalu, jak i w domu, w którym niestety bywa bardzo rzadko. Wyniki z badań obrazowych wskazują, że leczenie idzie w dobrym kierunku, ale wciąż przed naszym małym mężczyzną długa droga do zdrowia (m.in. operacja megachemia i autoprzeszczep oraz przeciwciała).

W imieniu całej naszej rodziny z góry dziękujemy za wszelaką okazaną pomoc.

MARCINEK SPOREK urodził się 22 marca 2010r. W grudniu 2011r., rozpoznaniu niego jeden z najcięższych nowotworów złośliwych wieku dziecięcego – neuroblastomę, stan kliniczny IV, grupa wysokiego ryzyka. Guz jest usadowiony w jamie brzusznej, w chwili rozpoznania był bardzo dużych rozmiarów i dał przerzuty do węzłów chłonnych śródpiersia tylnego i kości. Jest już po ośmiu cyklach chemii i dwóch cyklach bardzo silnej chemii TVD. Niestety w zasadzie po każdym cyklu wymagał przetoczeń preparatów krwiopochodnych i nawadniania pozajelitowego. Marcinek przeszedł ciężką operację wycięcia guza, potem megachemia, autprzeszczep szpiku oraz serię radioterapii.
www.marcin-sporek.blogspot.com/2015/09/od-poczatku.html
Podczas koncertu zebrano 3 448,00 zł.
Za Wasze dobre serca, bardzo dziękujemy.


Natomiast inicjatorem wspaniałej akcji „Świąteczne kolędowanie dla Marcinka”
był pan Krzysztof Kordeczka, który tak
napisał na swojej stronie FB: 

” Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy nas tak chętnie zaprosili do swoich domów i tak hojnie obdarowali Marcinka, wielki gest i pomoc! Dziękuję znajomym za pomoc w kolędowaniu i za wsparcie muzyczne”.
(…) „
Przepraszam tych u których nie byliśmy, Ci którzy chcą jeszcze pomóc, proszę o wpłacenie pieniążków na konto fundacji : Bank Spółdzielczy w Limanowej 53 8804 0000 0000 0021 9718 0001 z dopiskiem Marcin Sporek. Jeśli znajdzie się jakaś kapela/orkiestra chętna by pomoc możemy pokolędować jeszcze wspólnie dla Marcinka w któryś dzień.

(Informacja ta została zaczerpnięta z portalu tymbark.in)

WPŁYWY JAKIE  z 1% ZA ROK 2019  OTRZYMAŁ MARCINEK, WYNOSZĄ  321,10 zł.
Serdecznie dziękujemy i prosimy o dalsze wsparcie finansowe
Marcin czuł się świetnie na grzbiecie kucyka:

  

Wspierają nas

Miasto Limanowa
Bank Spółdzielczy Limanowa
Projektowanie stron www w Limanowej
Lagenko
Akcja w TESCO
Przedszkole u Cioci Agatki w Tymbarku
Limanowski Klub Karate Kyokushin
Wspomóż LACh