604 172 842

Weronika

Weronika

Weronika

 

Właśnie teraz jest czas, kiedy potrzebującym przekazujemy 1,5% odpisu od podatku, dlatego w imieniu Weroniki która bardzo wierzy w Państwa dobroć, prosimy o pomoc finansową kierowaną na konto:
BS L-wa 53 8804 0000 0000 0021 9718 0001 z dopiskiem:
 
Weronika

U WERONIKI (ur. w 2002 r.) stwierdzono siedem wad serca. Rozpoznanie brzmiało: ”zespół heterotaksji – asplenia mezokardia – złożona wada wrodzona serca: L – transpozycja dużych tętnic (niezgodne połączenia przedsionkowo komorowe i komorowo – tętnicze), duży ubytek między komorowy typu kanału przedsionkowo – komorowego. Atrezja zastawki i agnezja pnia tętnicy płucnej. Dodatkowa lewa żyła główna górna do zatoki wieńcowej” dlatego lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie już w siódmym dniu po urodzeniu chcąc ratować jej życie, zdecydowali się na pierwszy etap operacji, która polegała na założeniu anastomozy systemowo płucnej (Blalock – Taussig). Okazało się, że dodatkowym zagrożeniem jej życia jest asplenia -brak śledziony, powodujący brak odporności. W 23-cim miesiącu życia Weroniki, lekarze zadecydowali o następnej operacji. W listopadzie br., Weronikę czeka kolejny – trzeci etap operacji dający pełną szansę na wyleczenie serca. Koszt operacji którą może przeprowadzić zespół lekarzy kliniki w Monachium, wynosi ok. 16 000 EURO.
Najdrożsi!
WERONIKA JEST JUŻ PO ZABIEGU!!!
Chcemy tą drogą bardzo serdecznie podziękować wszystkim Osobom, które włączyły się w pomoc dla Weroniki Bukowiec za każdy dar serca! W pierwszym tygodniu stycznia w klinice w Monachium Weronika Bukowiec przeszła operację cewnikowania serca. Zabieg trwający 6 godzin pozwolił na duże skorygowanie istniejącej wady. Weronika zniosła wszystko bardzo dzielnie i teraz szybko wraca do siebie.Przez najbliższe pół roku czeka ją jeszcze intensywna kontrola w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie – Prokocimiu, oczywiście wyniki badań będą konsultowane z monachijską kliniką. Po tym czasie konieczna będzie także wizyta w Monachium, w celu podjęcia decyzji co do dalszego leczenia. Wtedy okaże się czy pozostały ubytek w przegrodzie międzykomorowej serca będzie wymagał jeszcze interwencji kardiochirurgicznej.

Weronika wraz z rodzicami przesyła Wszystkim gorące podziękowania za okazaną pomoc i wsparcie w tych trudnych momentach. Dzięki Wam Weronika wraca do zdrowia i normalnego życia i być może już w przyszłym tygodniu spotka się ze swoimi koleżankami i kolegami w przedszkolu.
JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Na zdjęciu powyżej lekarze którzy wykonali operację: pani Katarzyna JANUSZEWSKA i pan Edward MALEC oraz WERONIKA
Bank Spółdzielczy w Limanowej
53 8804 0000 0000 0021 9718 0001
z dopiskiem Weronika Bukowiec
KRS 0000212400