604 172 842

Wiktoria Mordarska

Wiktoria Mordarska

Wiktoria Mordarska

Nie ma nic bardziej bolesnego, jak usłyszeć w słuchawce telefonu, że ktoś, kto staje ci się bliski, nie żyje.

Wtedy pierwsza myśl: a może to nieprawda?! To tylko telefon… Boże! Daj żeby to była nieprawda… Oczekiwanie… Czas mija. Niestety. Wiadomość potwierdziła się. 6.02. 2016 r., Wiki odeszła od nas na zawsze… Wiki, której nigdy nie zdążyłam poznać osobiście. Łączył nas tylko kontakt przez Mamę. To Ona opowiadała mi o każdym etapie choroby, efektów leczenia dającego nadzieję na poprawę, także o chwilach radosnych… I nagle wszystko zachwiało się…

Składamy wyrazy głębokiego współczucia Wszystkim , których Twoja śmierć dotknęła. Wikuniu, będziemy o Tobie zawsze pamiętać…

=

Urodziła się 31 sierpnia 2001 roku, jako zdrowe dziecko. 11 sierpnia 2012 r., lekarze zdiagnozowali u Wiki ciężką i niebezpieczną chorobę: białaczka limfoblastyczna. Choroba ta charakteryzuje się rozrostem tkanki łącznej i naciekiem w różnych częściach ciała. Lekarze zlecili natychmiastową chemioterapię. Po długim pobycie w szpitalu (Krakowie – Prokocimiu) na oddziale onkologii i hematologii, nastąpiła poprawa. Wiki była na chemii podtrzymującej. Po dziewięciu miesiącach nastąpiło wznowienie choroby z zajęciem i naciekami na jajniku. Wiki przeszła od nowa cały schemat leczenia.

W ostatnim cyklu chemioterapii doszło do powikłań: uszkodzenia trzustki, cytomegalia, zespół chemofagocytarny, wydłużony odstęp QT, wycinek płuca i wiele innych powikłań z którymi była związana terapia na ojomie „intensywna terapia”, gdzie Wiki walczyła o przeżycie. Obecnie (styczeń 2015) Wiktoria przebywa na na oddziale onkologii i hematologii w Krakowie. Jej stan jest stabilny . Ma włączone leczenie i rehabilitację ruchowo oddechową. Pomoże jej to zregenerować organy i stan zdrowia po pobycie na intensywnej terapii: obecnie Wiki nie chodzi, porusza się na wózku inwalidzkim. Wiktorię czeka jeszcze przeszczep szpiku kostnego z którym wiąże się długie leczenie, powikłania i hospitalizacja.

Wiki na leczenie i rehabilitację potrzebne są olbrzymie nakłady pieniężne, przekraczające możliwości rodziców, dlatego bardzo proszą o wsparcie finansowe. Każdy podarowany przez Państwa grosz jest dla Wiki bardzo cenny, za co rodzice oraz Wiki z góry bardzo dziękują. Wierzą, że DOBRO POWRACA Z PODWÓJNĄ SIŁĄ.

Wpłaty prosimy kierować na konto
53 8804 0000 0000 0021 9718 0001
z dopiskiem Wiktoria Mordarska
KRS 0000 212 400

Dzisiaj – 1.04.2015 r. stan konta Wiktorii wynosi 400,00 zł.

Serdecznie dziękujemy

Wpływy jakie z 1% (za rok 2014) otrzymała Wiki wynoszą: 8 643,56zł.

Serdecznie dziękujemy.